Prebivalstvo razvitih družb se stara in demografske spremembe, s katerimi se soočamo dandanes imajo velik vpliv na različne družbene sisteme (npr. dologotrajna oskrba, pokonine, delovna sila, itd.). Slovenija pri tem ni nobena izjema in na tovrstno problematiko opozarjajo tudi v različnih mednarodnih organizacijah (npr. OECD). Posledice tega že zaznavajo oziroma jih bodo v prihodnje še bolj zaznavali zlasti delodajalci, ki imajo v svojem delovnem okolju predvsem starejše zaposlene. Praksa kaže, da starejši zaposleni predstavljajo s svojimi izkušnjami, znanjem, zrelostjo in poznavanjem različnih poslovnih in življenjskih področij pomembno bogastvo oziroma vir za delodajalce in zaradi tega je imanentno pomembno, da se jim namenja posebna pozornost in skrb. Organizacije se namreč lahko soočajo z izjemnimi izgubami, če ne poskrbijo za ustrezne procese prenosa znanja in izkušenj starejših zaposlenih na mlajše oziroma če proces aktivnosti ravnanja z vsem bogastvom in viri, ki jih imajo zaposleni ni kvalitetno upravljan.
Z namenom, da se področju ravnanja (upravljanja) s starejšimi zaposlenimi namenja posebna pozornost in aktivnosti ter se s tem morebiti pomaga delodajalcem, zaposlenim, družbi smo zasnovali projekt, ki smo ga poimenovali »Aktivno staranje zaposlenih« (ASZ). Ciljne naravnanosti projekta so povezane s tem, da se pripravljajo različne oblike študij oziroma analiz dobrih praks, ukrepi, smernice, gradiva in da se tovrstni rezultati objavljajo na spletni platformi oziroma na enem znanem mestu, ki nato služijo kot pomoč zainteresirani javnosti.
Projekt ASZ je bil razvit v sklopu projektnega razpisa »Študentski inovativni projekti za družbeno korist (ŠIPK)« v letu 2018. Pri razvoju projekta so sodelovali študentje Univerze v Ljubljani, pedagoški mentor in vodja projekta iz Fakultete za upravo Univerze v Ljubljani ter strokovni mentor iz Zavoda Mladi podjetnik.
Za zagotavljanje boljše funkcionalnosti uporabniške izkušnje, varnosti, nemotenega delovanja ter štetja uporabnikov na spletnem mestu uporabljamo spletne piškotke.
Za več informacij si preberite pojasnilo o spletnih piškotkih, kjer lahko vedno zavrnete posamezne spletne piškotke.
Na spletnem mestu uporabljamo tehnologijo piškotkov s pomočjo katerih izboljšujemo uporabniško izkušnjo, zbiramo informacije o uporabi spletnega mesta ter povečujemo prijaznost spletnega mesta do uporabnikov. Z dano vsebino želimo čim bolj jasno razložiti kaj so to piškotki in kakšen je njihov namen – za tiste piškotke, kateri se uporabljajo na www.projektasz.si
Lahko se sicer odločite, da uporabe piškotkov ne boste dovolili. V tem primeru spletno mesto v vašem brskalniku ne bo naložilo nobenega trajnega piškotka razen lastnih / nujnih piškotkov. S tem pa vam ne bomo mogli zagotoviti, da boste lahko spletno mesto uporabljali v celoti.
Za upravljanje ali izbris piškotov na ravni brskalnika vam zaradi različnih brskalnikov priporočamo povezavo www.aboutcookies.org, kjer je korak za korakom opisan postopek za upravljanje ali izbris piškotkov v večini brskalnikov.
Strogo nujni piškotki naj bodo vedno omogočeni, da lahko shranimo vaše nastavitve za piškotke.
Če onemogočite ta piškotek, ne bomo mogli shraniti vaših nastavitev. To pomeni, da boste morali vsakič, ko obiščete to spletno mesto, ponovno omogočiti ali onemogočiti piškotke.
Ta spletna stran uporablja Google Analytics za zbiranje anonimnih informacij, kot so število obiskovalcev mesta in najbolj priljubljene strani. Ohranjanje tega piškotka nam pomaga izboljšati našo spletno stran.
Please enable Strictly Necessary Cookies first so that we can save your preferences!